Oficiální stránky florbalového klubu FBC Šternberk

Starší žáci v neděli večer odehráli poslední mistrovská utkání v soutěži

V Mohelnici jsme se stali nedobrovolnými účastníky souboje na dálku o MČR starších žáků. Letos tento souboj sledujeme jen jako diváci. Ale díky tomu nás čekala skvělá divácká kulisa v hale a kvalitní, nahecovaní soupeři proti nám.

První zápas proti Fbs Olomouc B
My s pěti mladšími žáky v sestavě, letos poprvé hrál za SŽ Martin Izák a Martin Dostál, soupeř vyztužený o kapitána Áčka starších žáků a jednoho útočníka, a hlavně o gólmana. Byl to od počátku zápas na krev, soupeř i my jsme běhali naplno, v první třetině jsme byli lepší, ale naše zakončování bylo laxní a hráči si neuvědomovali, že proti nim stojí elitní gólman. Až v desáté minutě jsme se ujali vedení, ale to bylo z naší strany v první třetině vše. Ve druhé třetině soupeř přidal na obrátkách, šance byly na obou stranách, několikrát nás podržela Hedvika, soupeře jejich gólman Jirka. Nakonec se soupeř prosadil po vyjetí z rohu, kdy naši bránící hráči nebyli dostatečně důrazní a tvrdí a nechali soupeře pohodlně vyběhnout a zakončit.
Do třetí třetiny jsme vtrhli my i soupeř s jediným cílem, vyhrát. Šance byly, ale vedení se v polovině třetí třetiny ujal soupeř z přesilovky. Od té chvíle jsme vrhli všechny síly do útoku, hráli jsme dvakrát po sobě přesilovku a v poslední minutě se nám podařilo díky důrazu před brankou vyrovnat. Pak jsme měli ještě jednu obrovskou šanci, kdy jsme mohli vyhrát, ale zápas skončil remízou. Kvalitní zápas z naší i soupeřovy strany odehrán na 100 procent. Těch sto procent by příště mělo být i v našem zakončování.
Fbc Šternberk – Fbs Olomouc 2:2

Druhý zápas Asper Šumperk
Šumperk je jedním ze čtyř mužstev z letošní ligy starších žáků, proti kterému jsme letos nezískali ani bod. Nakonec mu v konečném účtování patří čtvrtá příčka, kdyby však hrál celou sezonu ve stejné sestavě jako v neděli, tak by byl určitě ještě výš.
Znovu boj s kvalitním gólmanem, který hostuje i v 1.MVIL Ostrava.
My jsme začali na tři kompletní řady, soupeř točil své kluky nepravidelně.
První třetina byla excelentní, v plném nasazení všechny tři formace. Vedli jsme po ní 1:0 a jediným negativem bylo vyřazení našeho obránce J.Hyblera poté, co se mu roztříštily brýle po zásahu míčkem. Škoda jen, že jsme nedali skvělému gólmanovi více branek. Druhou třetinu poznamenala vyloučení, díky kterým jsme v podstatě prohráli zápas. Dva góly jsme dostali při hře o nestejném počtu hráčů. A přestože jsme vedli 2:1, tak třetina nakonec skončila poměrem 4:2 pro soupeře. Bylo to nejen proto, že má soupeř ve svém středu individuality schopné rozhodnout zápas, ale i kvůli tomu, kolik nás to stálo sil.
Ve třetí třetině jsme se snažili zápas otočit, zakončovali jsme ze všech pozic, dokonce jednou i do prázdné branky, ale soupeřův gólman nás tygřím skokem vychytal. Nakonec jsme z protiútoku inkasovali a zápas takto skončil.
Fbc Šternberk – Fbc Asper Šumperk 2:5

Ale nemáme se za co stydět, naopak, nasazení a hra našich kluků měla na konci sezóny stoupající úroveň a celkově si myslíme, že Olomoucká liga starších žáků byla letos velmi kvalitní a povedená soutěž. I přes žabomyší spory některých týmů.