Oficiální stránky florbalového klubu FBC Šternberk

Starší žáci v Moravském Berouně

Starší žáci pořádali tentokrát svůj turnaj v Moravském Berouně, v tamější Medvěd areně přivítali v sobotu družstva z Lutína a Olomouce. Obě utkání jsme hráli na tři kompletní pětice, které jsme vyjma oslabení pravidelně střídali a na výsledcích se tak rovnoměrně podílelo všech 16 našich hráčů (i hráčka).

Fbc Šternberk – Fbc Tornáda Lutín 5:3
Proti soupeřům, kteří jsou v tabulce Olomoucké ligy starších žáků až za námi, máme vždycky velký problém se střílením gólů. Proto jsme měli obavy především z toho, jak utkání začneme. Tentokrát i díky clonění útočníků se této činnosti ujali obránci a vstřelili dva góly zdálky. Pak už celý zápas soupeř jen dotahoval. Naštěstí pro nás neúspěšně. Gólů mohlo padnout mnohem víc, jen my jsme nastřelili pětkrát brankovou konstrukci. A to je také jedna z věcí, kterou musíme do příští sezóny zdokonalit. Střelba, proměňování šancí a především tlak do branky. Nicméně tři body do tabulky potěšily všechny naše fanoušky v hledišti.

Fbc Šternberk – Fbs Olomouc A 1:3
Ve druhém zápase s Fbs Olomouc jsme přeházeli pětice. Hlavně jsme nechtěli, aby se po obdržení nějaké nešťastné branky opakovalo to, co s Přerovem. Navíc Olomouc je minimálně tak kvalitní mužstvo jako Přerov a pokud vyhrává, dokáže soupeři nasázet hodně gólů. Stačí se podívat na tabulku Olomoucké ligy starších žáků, kde má Fbs nejvíce vstřelených branek.
Naštěstí si hráči vzali naši kritiku po zápase s Přerovem k srdci a bojovali po celý zápas, dokonce si dovolím tvrdit, že žádný souboj pro ně nebyl předem prohraný, i když na druhé straně stál soupeř o třicet kilo těžší a o čtyřicet centimetrů vyšší. Průběh zápasu lze zhlédnout v online zápise, přesto si dovolíme maličký komentář s odstupem. První třetinu měl soupeř územní i střeleckou převahu a po zásluze vedl, ale jen nejtěsnějším rozdílem 1:0. Pak jsme však do druhé třetiny vlétli a podobně jako na vánočním turnaji v Hodoníně jsme soupeře překvapili naší aktivní hrou a vyrovnali jsme na 1:1. Klíčové se pak staly okamžiky v sedmé minutě druhé třetiny, kdy jsme dostali ze sporné situace gól na 2:1. Kluci se cítili poškozeni, místo toho, aby se soustředili na hru, tak měli v hlavách jejich domnělou křivdu a dostali za pár sekund gól na 3:1. Zase to připomíná ten Hodonín, kde naši kluci přestali hrát, protože slyšeli hvizd rozhodčího. Třetí třetinu jsme se snažili s výsledkem ještě něco udělat, šance byly na obou stranách. Tyčky zvonily na naší bráně, neuznaný gól v té soupeřově, ale zápas nakonec skončil dvoubrankovým rozdílem.
Pro nás zase poučení. Hrát se dá vyrovnaně s každým, ať je to Uherský Brod nebo Olomouc. Pokud se maká naplno a dodržíme to, co si řekneme. Příště se pokusíme soustředit jen na hru. Vím, že emoce jsou emoce. Taky je máme, ale …poker face. Na druhou stranu musíme doufat, že soupeř z Fbs Olomouc hrál férově a své výškové a váhové převahy na naše mladíky nezneužíval.

Do zápasů se zapojili tito naši hráči a hráčky: Hedvika Mikolajková, Martin Mikolajek, Jiří Balasko, Štěpán Jorda, Roman Odstrčil, Jakub Hybler, Adam Bábek, Marek Jurkulák, Petr Vaverčák, Jan Procházka, Josef Richter, Tobiáš Finsterle, Lukáš Černocký, Dominik Papica, Dan Kotek, Petr Marghold.

Pár fotek ze zápasu můžete zhlédnout zde nebo ve fotogalerii. 🙂