Oficiální stránky florbalového klubu FBC Šternberk

Přípravka na domácím turnaji 11.3.2018

V neděli jsme hostili další turnaj olomoucké ligy přípravek. Na tento turnaj se těšila velká část našich dětí, protože jsme se opět rozhodli dát šanci každému, kdo bude jen trochu moct přijít.

Rozdělili jsme děti do dvou týmů, podle barvy dresů. Černí,  to byli naši nováčci, kteří začali trénovat od září a Modří, kteří hrají již druhým rokem a třeba i třetím rokem. Dnes jsme zkusili jiný herní systém, než na minulém domácím turnaji. První polovinu zápasu hráli Černí a druhou půli hráli Modří. Nehráli jsme na žádný výsledek, čekali jsme, že to bude pro naše nováčky docela náročná konfrontace se staršími a silnými soupeři. Náročné to bylo, ale ne tak, jak jsme si mysleli.

A že bylo, vážení čtenáři těchto řádků na co koukat!

První zápas jsme hráli s Mohelnicí. Naši nováčci v černém na soupeře vletěli jak uragán! Neskutečným způsobem se do hry zapojili kluci ročníků 2011 a 2012! Z nich jsme vytvořili jednu kompletní trojku a další tři hráli v dalších trojkách. Věděli jsme z tréninků, že jsou nebojácní, ale že budou hrát tak nebojácně! To jsme netušili. Ti byli všude, rvali se o každý míček a soupeře, mnohdy o pořádný kus většího a o několik let staršího, přiváděli k zoufalství. Všichni jsme hleděli, co nám to ve Šternberku roste za budoucí naděje! A to tihle kluci budou hrát přípravku ještě tři další roky! No, už teď aby se naši soupeři třásli! Černí svoji polovinu zápasu prohráli, ale nemají se rozhodně za co stydět. Modří dotahovali, ale nestačilo to. Boj to byl pěkný a děti na hřišti nechali snad všechny síly.

S Olomouckými Žraloky to byl podobný zápas. Černí zahajovali a pár gólů dostali. Opět se vzepjali k hrdinskému výkonu a hráli velice pohledně. Byla na ně opravdu radost pohledět. Další půli odehráli Modří, ale ani tentokrát se nepodařilo skóre dotáhnout, i když jsme dotahovali jak jsme mohli. Několikrát jsme dotáhli na rozdíl jednoho gólu, ale soupeř vždy odskočil. Ale ani tady to nebylo pro nás tragické. Výkon našich dětí byl pěkný.

S Olomouckými Tučňáky to bylo podobné. V tomto zápase šlo vidět, že už jsou děti unavené a mnohdy nestíhali se vracet, nebo drže se soupeřovým hráčem krok. I zde platí, že se za prohru nemusíme stydět.¨

Poslední zápas jsme hráli s Přerovem. Tento soupeř je velmi silný a naše děti jsme připravovali na skutečnost, že na nás „vletí“ a může být brzy rozhodnuto. Upozorňovali jsme na potřebu dobré obrany a nutno říct, že si děti vzaly naše slova k srdci. Oba naše týmy dostaly nějaké góly, ale i zde platí, že za předvedenou hru musíme děti pochválit. Tak, jak jsme to jako trenéři po zápase zdůraznili rodičům, protože si to děti zaslouží.

Byl to dobrý turnaj a splnil pro nás to hlavní. Dát šanci co největšímu počtu dětí, ať to už pro nás dopadne jak chce, ale ať děti rodičům ukážou, co se naučili a ať to ukážou také nám, jako trenérům a také soupeřům.

K dnešnímu turnaji musíme dodat, že tak, jak jsme dali šanci novým hráčům, dali jsme šanci také novým brankářům. Některým to jde dobře, některým to jde ještě o trochu lépe, ale ani o nich nemůžeme říct, že zklamali, nebo že mohou za obdržené góly. Chytat na turnaji, proti neznámému soupeři je vždy jiné, než chytat na tréninku. Je dobře, že naši brankáři chtějí chytat a sami se nám hlásí do brány. Zatím je střídáme tak, aby hráli jak v poli, tak v bráně. Chytalo dnes šest brankářů a i oni zaslouží za předvedený výkon uznání.

Tímto náš klub také srdečně děkuje rodině Hrdličkové za velmi pěkné dřevěné gravírované medaile, které připravili pro všechny hráče dnešního turnaje. Děkujeme!

Těšíme se na další turnaje a věříme, že děti opět předvedou pěkný výkon.

Evžen Mikolajek, trenér přípravky