Oficiální stránky florbalového klubu FBC Šternberk

Moravian cup

Hodnocení turnaje

Moravian cup v Olomouci pro nás byl vyvrcholením tříměsíční letní přípravy. Naším cílem bylo, aby se celý tým i jednotlivé pětky sehrály a abychom si zahráli nejen pro radost, ale hlavně naplno a s chutí vyhrávat.

Za 5. místo v turnaji jsem rád, ale více než finálové umístění mě zajímalo to, jak bude nově poskládaný tým fungovat nejen v lehčích zápasech, ale i v zápasech náročnějších s kvalitními soupeři. Musím říct, že i když jsem našim klukům a Hedě věřil, byl jsem velmi mile překvapen. Celý tým fungoval, jako kdybychom v této sestavě hráli několikátým rokem. Nově sestavené pětky se už během prvního zápasu rychle sehrály a všechny se rovným dílem podílely na vítězství v jednotlivých zápasech. Všichni hráči plnili po celý turnaj své povinnosti a odehráli každý zápas na 120 procent až do konce. Díky tomu jsem s týmovým výkonem na turnaji maximálně spokojen.

Tento turnaj byl pro nás velmi přínosnou zkušeností. Dokázali jsme si, že když chceme, porazíme i prvoligové týmy. I přesto před sebou stále máme velký kus práce a stále je co zlepšovat v nové sezóně.

Závěrem chci poděkovat všem věrným fanouškům a rodičům, kteří nás přijeli podpořit a fandili nám celý turnaj.

Trenér dorostů Jirka Šesták