Oficiální stránky florbalového klubu FBC Šternberk

Mladší žáci sehráli během víkendu dva turnaje

Sobotní výkon černých byl jako by nebyl. Kluci si mysleli, když minulý týden trápili při zápase starších žáků Fbs Olomouc A, tak na turnaji mladších žáků to pro ně bude procházka. Procházka to byla, ale bohužel jen z naší strany. Soupeři kolem nás lítali tak, že některým ještě dnes zvoní uši. Je dobře, že se to stalo…Aby si kluci uvědomili, že musí na sobě neustále pracovat. A to nejen s florbalkou a míčkem. Nanašich soupeřích byla rozhodně vidět větší snaha po vítězství. To se projevilo především na dvou těsných prohrách. Tři prohry kluci už nezažili hodně dlouho.

V neděli jsme absolovovali dlouhou cestu do Mikulovic, tentokrát jeli společně černí a modří. Starší družstvo hrálo mnohem lépe než v sobotu, rozhodně to už nebylo pochodové tempo. Tři zápasy s lehčími soupeři zvládli bez problémů. V zápase o první místo nás čekal náš tradiční soupeř z Šumperka. Zápas to byl velmi kvalitní z obou stran. Byli jsme Šumperku po mnoha stránkách vyrovnaným soupeřem, dokonce si troufáme tvrdit, že i lepším. Zápasy však se hrají na góly a těch dal soupeřo o dva více než my. Šancí jsme měli opravdu dost.
Mladší družstvo mělo obrovskou radost z třetího místa, jde vidět, že mnoho elévů v jejich řadách hraje na hřištích o malých rozměrech a orientace na velkém prostoru je těžkým oříškem. Příští rok už budou hrát pouze na takových hřištích, je třeba, aby rozvinuli svůj potenciál a zapracovali na tom, co jim ještě nejde.

Tím pádem, mladší žáci mají z tohoto víkendu druhé, třetí a čtvrté místo. A co dál? Čeká nás už jen poslední turnaj, snad budeme příště hladovější po vítězství. To nám teď chybělo.