Oficiální stránky florbalového klubu FBC Šternberk

Karviná ve znamení Šternberka

Od 30.8 do 1.9 se v Karviné konal již druhý ročník turnaje pod širým nebem. Po loňském úspěchu našich starších žáků, kteří padli až ve finále, jsme do tohoto místa vyrazili i s dvěma družstvy přípravky a také mladších žáků.

Přípravka modrých, na turnaji označená „B“ byla složená hlavně s dětí ročníku 2011 a 2012, kteří s florbalem letos začínali. Ti jeli hlavně nasbírat první tuny zkušeností s takovými turnaji. I přes očividný handycap v podobě věku, kdy hráli hlavně proti týmům složeným převážně s dorazových ročníků, zanechali na hřišti velmi dobrý dojem. Hráli naplno, žádný souboj nevynechali a i přes velká vedra, panující ve všech hracích dnech, nedali soupeřům zadarmo jediný míček. Občas sice souhra vázla, když se všichni tři rozběhli za jedním míčkem, přesto nemůžeme našim dětem nic vytknout. Celkové páté místo a pěkné medaile za umístění jsou velkou odměnou našim začínajícím hráčům, ze kterých jistě vyrostou velké opory našeho klubu.

Přípravka černých, turnajové „áčko“ do bojů vletěla jak uragán a v základní skupině prohrála jediný zápas s favorizovanými Vítkovicemi. Tento náš tým byl složený hlavně s dětí, které postupují do vyšší věkové kategorie, kdy děti spolu hrají již druhým rokem. Jejich hra byla velmi pěkná a po zásluze se probojovali až do nedělního finále. V tom, po velmi pěkném boji, porazili Vítkovice! Vítězství to bylo překvapivé, ale na druhou stranu musíme uznat, že naši se zápas od zápasu lepšili a prázdninová pauza v tréninku nešla vůbec vidět. I náš soupeř hrál velmi pěkný florbal, boj to byl krásný na obě strany. Víc štěstí a florbalové šikovnosti přece jen ale bylo na straně naší přípravky. Proto jsme po zásluze zvedli po finále nad hlavu pohár po vítězství 10:4!

Mladší žáci jeli od počátku jak dobře namazaný stroj. Hravě si poradili se základní skupinou a bez zakolísání se probojovali až do finále, kde narazili na tým FBS Olomouc. Ani tento tým však nezastavil naše rozjeté kluky. Olomoucké mladší žáky jsme porazili po celkem jednoznačném průběhu finálového zápasu 8:2 a i v této kategorii jsme zvedali pohár určený pro vítěze této kategorie. Zde nemůžeme nevzpomenout na fenomenálních šest finálových gólů Kuby Navary, který opět ukázal svůj cit na místo, ve kterém se má před brankou pohybovat a čekat gólovou přihrávku.

Starší žáci si také dávali nejvyšší cíle. Po loňském stříbře chtěli letos zvítězit. Hned z kraje turnaje se proto do svých soupeřů zakousli jak buldoci a makali na sto padesát procent. Základní skupina byla velmi vyrovnaná, přesto naši kluci nepoznali hořkost porážky. Za vytouženým zlatem se hnali jak uragán a po zásluze se dostali až do finálového boje, kde nám byl soupeřem tým Havířova. V tomto zápase však našim klukům došlo palivo a i přes nesmírnou snahu se Havířov ukázal být lepším soupeřem. Nutno ovšem podotknout že letošní stříbro není žádným zklamáním a bez rozpaků ho můžeme právem označit za velký úspěch našich kluků.

Celý turnaj se odehrával v teplotách atakujících třicítku. Velké dusno pronásledovalo všechny hráče. Blízkost školy, ve které byla neustále voda, sprchy a vytoužený stín byly velkou pomocí každému. I během zápasů jsme – nejen my ze Šternberka – polévali kluky a holky vodou.

Velkou pomocí byli našemu týmu rodiče hlavně těch nejmenších, kteří také neúnavě fandili všem našim hráčům. Opravdu si zaslouží velké poděkování. Někteří si dokonce vyrobili zbrusu nová fanouškovská trička! Kluci ze všech týmů si také fandili navzájem a hodně se podporovali.

Příjemnou tečkou za turnajem bylo bouřlivé přivítání hráčů a trenérů s rodiči na vlakovém nádraží a společné focení.

Naše poděkování míří všem, co nám na turnaji pomohli a také pořadatelům turnaje, kteří připravili velice pěkný turnaj a celé dobře fungující „týlové zabezpečení“ turnaje, bez kterého by něco takového nebylo možné.