Oficiální stránky florbalového klubu FBC Šternberk

Elévové v Uničově

V neděli 4.března jsme vyrazili do blízkého Uničova, odehrát další turnaj olomoucké ligy elévů. Již před tímto turnajem bylo zřejmé, že právě vrcholící chřipková epidemie spolu se začínajícími jarními prázdninami společnými silami vyřadily ze hry naše kamarády z Lutína. To jsme ale netušili, jak moc se tyhle faktory na dnešním turnaji projeví.

Ukázalo se to hned po našem příjezdu. Náš první soupeř, domácí Uničov „černí“ nastoupil do hry na dvě hřiště se dvěma brankáři a sedmi lidmi do pole, což při tomto nešťastném systému, kterým se liga elévů hraje znamenalo, že jedno hřiště hraje bez střídání celých dvanáct minut a na tom druhém si hráči také dvakrát neodpočinou. Za to náš tým, přijel několika auty za doprovodu rodičů a dalších příbuzných. Dohromady jsme přijeli s dvaceti dětmi. Pět z nich bylo z přípravky.

Zápas s domácími nicméně začal pěkně zostra. První polovina byla velice vyrovnaná a zápas nabídl mnoho pěkných akcí. Dovolím si však tvrdit, že kdyby Uničov mohl střídat, byla by vyrovnaná i druhá půle, která vyrovnaná už nebyla. Na soupeři bylo vidět, že tahá nohy. Obličeje dětí zkrápěly krůpěje potu, dech se stával rychlejší a rychlejší a čím dál více se na nich objevovala barva, kterou raději vidíme na vařených humrech, či racích. Tedy docela pěkně vybarvená červená. Tímto nechci naše vítězství nějak snižovat, ale jen podat celkový obraz o dnešní hře. Snažili jsme se pravidelně střídat a dali jsme do hry naprosto všechny, i ty nejmenší.

Jeseník, který byl naším dalším soupeřem byl na tom, co se týče počtu hráčů, nachlup stejně jako Uničov. Protože chyběl jeden tým, byl nucen (nejen on) hrát dva zápasy po sobě. V nohách měli jeseničtí zápas ze Šumperkem a tak následoval několikaminutový odpočinek. Bohužel při nemožnosti střídat, už soupeřovi hráči hráli na pokraji svých sil. Jejich výkon byl ovšem více než hrdinský! Dovolím si tvrdit, že kdyby měli na každém hřišti dvě trojky a mohli pravidelně střídat, hodně bychom se báli o vítězství! Jejich výkon byl velice pěkný a opravdu obdivuhodný! Klobouk dolů před jejich bojovností!

Šumperk, náš dnešní poslední soupeř měl na každém hřišti téměř tolik hráčů co náš tým a tak na sebe narazily dobře rozehrané a hlavně odpočinuté týmy. Tomu odpovídal i výkon na hřišti. Skóre bylo dlouho vyrovnané a jedno hřiště svůj zápas o gól prohrálo. Druhé hřiště však o několik gólů vyhrálo a tak celkové skóre hovořilo pro nás.

Velice příjemně překvapili naši borci z přípravky, kteří, po úvodním ostychu, nebojácně hráli i proti klukům, o dvě hlavy větším. Těžko se mi hodnotí výkon jednotlivých hráčů. Na některých elévech jde jasně vidět, že hřiště, na kterém se hraje, je jim malé. Tak to prostě je. Jsem přesvědčen, že současný herní systém elévů, nepřináší pro děti to podstatné a to je herní rozvoj. S mnoha elévy již jezdíme na turnaje mladších žáků a tam již hrají tak z partesu.

Sladké ceny za vítězství v turnaji si děti rychle rozebraly a dostalo se i na některé z nejmenších našich fanoušků.

Děkuji všem našim dětem za pěkný výkon. Děkuji také rodičům za podporu a fandění na turnaji.