Oficiální stránky florbalového klubu FBC Šternberk

Dorosti zahájili sezónu

První kolo nové sezóny se neslo v duchu rozpačité hry a polovičního výkonu. Chtěli jsme navázat na velmi dobrý týmový výkon na Moravian cupu, což se nám vůbec nepovedlo.

Zápas s domácím Šumperkem jsme začali celkem dobře a po první třetině jsem vyhrávali 2:1. V dalším průběhu se však všechno obrátilo vzhůru nohama. Druhou třetinu jsme odehráli téměř celou v oslabení a přestali jsme určovat tempo hry. Probrali jsme se až ve třetí třetině, kdy jsme konečně začali střílet na bránu, ale bohužel nám chybělo štěstí a už jsme nedokázali obrátit zápas v náš prospěch.

Přerov B pro nás měla být povinná výhra, tu jsme si však ve finále museli úplně zbytečně vydřít. Zápas byl opět ve velice ospalém tempu a my jsme dlouho předržovali míčky a nehýbali se. Zlepšili jsme však střelbu na bránu, a tak jsme do poslední části vstupovali s celkem pohodlným vedením 4:1. Pak jsme ale polevili a zbytečně si začali komplikovat zápas. Náš gólový náskok se postupně snižoval a nám teklo do bot. Nakonec jsme sice dotáhli zápas do vítězného konce, ale stálo nás to zbytečně mnoho sil.

Tyto dva zápasy pro nás byly budíčkem a varováním, že žádná výhra nám jen tak nespadne do klína, a že se musíme naučit hrát naplno a určovat tempo hry, jinak se s nějakým dobrým umístěním na konci sezóny můžeme rozloučit.