Oficiální stránky florbalového klubu FBC Šternberk

Elévové zahájili sezonu

Elévové zahájili sezónu v Moravském Berouně

V neděli 29.9. konečně zahájili sezonu další naše dvě družstva a hned na začátek to byl turnaj elévů, který jsme pořádali. A protože se hraje na dvou hřištích, tak musíme i tuto druhou nejmladší kategorii pořádat jinde. Na normální hale, kde se dvě hřiště vedle sebe vlezou. A v Moravském Berouně je navíc povrch, který dětem vyhovuje. Měkká guma tlumí odrazy, míček tolik nevyskakuje a děti mají lepší kontrolu míčku.

Loni byla tato kategorie pro nás hodně rozpačitá, ani jednou se nám nepodařilo na žádném turnaji vyhrát všechna utkání. Rodiče i trenéři proto čekali, jaké to bude.

Na turnaj nakonec nejeli elévové  P.Přidal, M. Kolínek, J.Růžička,  L.Kropáček, L.Bernátková,  M.Vysloužil a po dvou zápasech odjel P.Moller. Místo nich byli povolán stejný počet hráčů z přípravky, a tak nás nakonec bylo dvacet. Trenéři rozdělili hráče tak, aby na každém hřišti byla alespoň trojice hráčů z ročníku 2009 a šli jsme do boje.

První utkání s Uničovem jsme zvládli ve velkém stylu. Vyhráli jsme na obou hřištích a všem stouplo sebevědomí. Druhý zápas s mladším Lutínem byl ještě snazší. Třetí zápas a čekala nás těžká Mohelnice. Loni jsme od ní v elévech dostávali, tak se kluci zápasu obávali. První půlku na hřišti, kde měla Mohelka své nejlepší hráče,  jsme prohráli 3:2. Kluci byli lepší, ale nedokázali se vyrovnat s psychickým tlakem a byli překvapeni z rychlosti a síly soupeře. Druhá půlka byla už o něčem jiném. Vyrovnali jsme, pak jsme soupeře zmáčkli, přidali jsme na důraze a Mohelka to neunesla. Jejich nejlepší hráči faulovali, nutno říct, že dost sprostě (jednou vystrčená noha a podražení kolenem, v druhém případě krosček do zad na mantinel) . Maťej Večerka první nájezd chladnokrevně proměnil a Kuba Sedlák druhé taky a soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí. Druhou půlku jsme vyhráli 6:1 a byli to hráči soupeře, kteří na konci zápasu odcházeli s brekem. Na druhém hřišti jsme těsně prohráli, tak to byla celkově další výhra. Poslední zápas byl proti staršímu Lutínu. Výsledek podobný jako s Mohelnicí, a tak jsme nemohli sezonu začít lépe. Soutěže elévů ani mladších žáků se nehrají na výsledky, nikde nesvítií skóre, ale hráči sami si skóre počítají a dobře ví, jestli vedou. Proto jsme tentokrát psali i o výsledcích. Příští report z turnaje elévů už budeme hodnotit jen to, co se našim elévům povedlo či nepovedlo.

Na turnaji hráli tito hráči: Filip Šuba (odchytal luxusně všechny zápasy včetně výhry nad Mohelkou 8:3), Jana Mikolajková, Pepa Černocký, Sofie Pallová,Janík Rychecký, Dan Polzer, Kuba Sedlák, Lukáš Hybler, Honza Lhotský, David Bartoš, Peťa Moller, Tobik Kršek, Kuba Kříž, Patrik Polzer, Filip Polzer, Max Hrdlička, Tom Koutník, Jirka Mikolajek, Maťa Večerka a Šebik Papica.

 

Autor článku : Peťa Papica